دپارتمان زبان عربیزبان عربی


یکی از زبان‌های سامی و یکی از شش زبان‌های رسمی سازمان ملل متحد، زبان مقدس در اسلام، زبان رسمی در جهان عرب، و زبان اقلیت در بقیه کشورهای شمال آفریقا است. عربی زبان رسمی ۲۵ کشور و با ۴۷۰ میلیون نفر گویشور جزء پرگویش‌ترین زبان‌های جهان است. امروزه این زبان دارای۱۳ لهجه‌ و گویش‌های گوناگون است ولی عربی نوین معیار به عنوان زبان رسمی نوشتار در همهٔ کشورهای عربی پذیرفته شده‌است. تأثیر عربی بر دیگر زبان‌های جهان مانند فارسی، پَشتو، اُردو، هندی، و زبان‌های گوناگون خانوادهٔ زبان‌های ترکی چشمگیر است.
زبان‌های سامی یکی از زیرشاخه‌های خانوادۀ زبان‌های آفریقایی-آسیایی است که ریشۀ آن به خاورمیانه بازمی‌گردد. این زبان‌ها در غرب آسیا، شمال آفریقا و شاخ آفریقا، و همچنین در گروه‌های بزرگ مهاجری در آمریکای شمالی، اروپا و استرالزی بیش از سیصد و سی میلیون گویشور دارند. این عبارت برای نخستین‌بار در دهۀ ۱۷۸۰م. توسط اعضای مکتب تاریخ‌نگاری گوتینگن استفاده شد، که آن را براساس سام، یکی از سه فرزند نوح در سفر پیدایش، برگزیدند.
یادگیری زبان عربی تصمیم بسیاری از مردم ایران است؛ تصمیم خوبی است. اما ابتدا باید بدانید زبان عربی فصیح یاد بگیرید یا لهجه عامیانه عربی.
چون زبان عربی در سراسر خاورمیانه و شمال آفریقا از صحرای غربی تا عمان صحبت می شود؛ هر کشور لهجه خاص خود را دارد و این می تواند از کشوری به کشور دیگر و حتی از شهری به شهر دیگر متفاوت باشد.

قبل از اینکه به این فکر کنید که کدام لهجه عربی را یاد بگیرید، باید تصمیم بگیرید که آیا اصلاً باید یک لهجه عربی یاد بگیرید یا به جای آن باید روی یادگیری زبان عربی فصیح تمرکز کنید.

قبل از اینکه به این فکر کنید که کدام لهجه عربی را یاد بگیرید، باید تصمیم بگیرید که آیا اصلاً باید یک لهجه عربی یاد بگیرید یا به جای آن باید روی یادگیری زبان عربی فصیح تمرکز کنید.


عربی فصیح یا لهجه عربی؟


تفاوت عربی فصیح با لهجه ها در چیست؟
شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به اشتباه فکر کنید، اگر عربی فصیح را بیاموزید،
پس حتما میتوانید با همه مردم عربزبان جهان صحبت کنید. اما این تصور درست نیست و واقعیت متفاوت است.
در واقع باید گفت که در کشورهای جهان عرب یک زبان فصیح عربی وجود دارد که به نوعی باعث اتحاد میان این کشورها شده است
و از طرف دیگر به اندازه کشورهای عربزبان لهجه عربی وجود دارد
و از آن جا که ۲۵ کشور عربزبان وجود دارد، ۲۵ لهجه عربی نیز در جهان به وجود آمده است.  • دوره های زبان عربی در ۱۵ ترم برگزار میگردد.
  • هر ترم ۱۰ جلسه یک ساعت و نیم دقیقه می باشد.
  • کلاس ها بصورت دو جلسه در هفته می باشد.
  • کلاس ها بصورت مجازی و حضوری تشکیل می گردد.